Πήραν εισιτήριο για τον “Eυκλείδη”

 

Ποιοί μαθητές διακρίθηκαν στον 65ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό στα μαθηματικά

Πενήντα ένας μαθητές από το νομό Ηρακλείου διακρίθηκαν στον 65ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Ο Θαλής» και παίρνουν το εισιτήριο για τη συμμετοχή τους στον επόμενο διαγωνισμό «Ο Ευκλείδης».

Ο δεύτερος διαγωνισμός θα διεξαχθεί το Σάββατο 18 Δεκεμβρίου, στις 9 το πρωί στο διδακτήριο του Γυμνασίου Νέας Αλικαρνασσού, ενώ όσοι διακριθούν και σ’ αυτόν θα λάβουν μέρος στον «Αρχιμήδη» στις 12 Φεβρουαρίου.

Οι μαθητές που θα διακριθούν σε πανελλαδικό επίπεδο και στον τρίτο διαγωνισμό, θα λάβουν μέρος στην 22η Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα που θα διεξαχθεί στη Ρουμανία το Μάιο του 2005, στην 9η Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων που θα διεξαχθεί στην Ελλάδα τον Ιούνιο του 2005 και στην Ολυμπιάδα που θα πραγματοποιηθεί στο Merida, Yucatan, στο Μεξικό στις 8-19 Ιουλίου 2005. Οι επιτυχόντες του διαγωνισμού «Θαλής 2004» από το νομό Ηρακλείου είναι οι εξής:

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1. ΒΑΚΟΥΦΤΣΗ ΝΑΤΑΣΑ, ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

2. ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3. ΓΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ, Γ ΝΕΑΣ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

4. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΜΑΡΙΑ, ΓΥΜΝΑΣΙΟ Ν. ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ

5. ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ, 2ο Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

6. ΚΑΦΑΝΤΑΡΗ ΜΕΛΑΝΘΙΑ, ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

7. ΚΡΑΣΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

8. ΜΑΓΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

9. ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗ ΑΣΗΜΙΝΑ, Γ ΝΕΑΣ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ

10. ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ-ΜΙΛΤΟΣ, ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

11. ΜΟΓΙΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ, 6ο Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

12. ΠΑΓΩΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, 2ο Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

13. ΡΙΣΤΙΒΑΕΒΙΤΣ ΣΟΝΙΑ, ΜΟΥΣΙΚΟ Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

14. ΣΜΠΩΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, 6ο Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

15. ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, Γ ΝΕΑΣ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ

16. ΤΖΑΝΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

17. ΤΖΩΡΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ, 6ο Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

18. ΤΡΥΠΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, 5ο Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

19. ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ, 9ο Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1. ΑΛΕΞΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΔΑΝΑΗ, 13ο Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

2. ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 3ο Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3. ΒΑΓΙΟΣ ΗΛΙΑΣ, ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

4. ΔΑΓΑΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, 5ο Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

5. ΔΡΑΚΩΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, 3ο Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

6. ΚΟΥΤΣΟΛΕΛΟΥ ΑΛΕΞ.-ΗΛΕΚΤΡΑ, ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

7. ΚΩΝΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

8. ΞΙΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

9. ΣΚΑΡΣΟΥΛΗ ΕΛΕΝΗ, 2ο Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

10. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ, 2ο Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

11. ΧΡΥΣΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ, 2ο Γ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Α' ΛΥΚΕΙΟΥ

1. ΚΑΦΟΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ, 8ο ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

2. ΚΡΙΑΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3. ΜΑΓΚΑΝΑ ΦΑΝΗ, 1ο Λ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

4. ΜΠΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ, 2ο Λ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

5. ΠΑΠΑΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, 3ο Λ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

6. ΠΕΤΡΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, 3ο Λ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

7. ΤΖΙΡΙΤΑ ΖΑΧΑΡΑΤΟΥ ΕΛΕΝΗ, 8ο Λ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

8. ΤΣΑΠΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Λ ΓΑΖΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Β' ΛΥΚΕΙΟΥ

1. ΑΝΤΩΝΙΟΥ-ΚΟΥΡΟΥΝΙΩΤΗ ΜΕΛΙΣΣΑ, 8ο Λ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

2. ΚΡΙΑΡΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ, ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

3. ΚΤΕΝΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ, Λ ΝΕΑΣ ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

4. ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΜΥΡΤΩ, Λ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

5. ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΑΓΛΑΪΑ, 1ο Λ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

6. ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ, 3ο Λ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

7. ΜΠΑΤΣΗ ΜΑΡΙΑ, 3οΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Γ' ΛΥΚΕΙΟΥ

1. ΑΝΤΩΝΙΟΥ-ΚΟΥΡΟΥΝΙΩΤΗ ΡΕΑ-ΛΑΙΛΑ, 8ο Λ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

2. ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3. ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ Λ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

4. ΜΗΛΙΑΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, 2ο Λ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

5. ΠΑΓΩΝΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣ, 4ο Λ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

6. ΠΕΤΡΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, 3ο Λ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ.